UKB

Platform van de universiteitsbibliotheken, de Koninklijke bibliotheek en het NIWI

Innovatie digitale bibliotheek

UKB heeft een werkgroep gevormd waar innovatieve ontwikkelingen worden gedeeld, initiatieven voor samenwerking op dit gebied worden gestart en beleidsvoorbereidend werk wordt gedaan op het gebied van innovatie van de digitale bibliotheek.

Uitgangspunt is dat innovatie van diensten per bibliotheek kan verschillen, maar dat heel veel innovaties betrekking hebben op vergelijkbare diensten. Op die gebieden kan door samenwerking de kwaliteit van doorgevoerde innovaties verbeteren en kunnen innovaties efficiënter worden geïmplementeerd.

De internationale webscale omgeving van de digitale bibliotheek vraagt om interoperabiliteit, het werken met internationale standaarden en integratie van diensten. Hierdoor wordt de basis voor samenwerking op dit gebied groter.

 

Leden

Instelling Vertegenwoordiger e-mail vaste vervanger e-mail
KB Sander van Kempen sander.vankempen@kb.nl Astrid Verheusen Astrid.Verheusen@KB.nl
UvA Renze Brandsma R.Brandsma@uva.nl Erik Bastiaanse e.bastiaanse@uva.nl
VU Maurice van der Feesten maurice.vanderfeesten Peter Vos p.j.m.vos@vu.nl
UL Laurents Sesink l.b.j.sesink@library.leidenuniv.nl Bas Vat b.vat@library.leidenuniv.nl
TU Delft Karin Clavel c.l.clavel@tudelft.nl
EUR Peter van Huisstede vanhuisstede@ubib.eur.nl Rene Verwijmeren verwijmeren@ubib.eur.nl
UvT Richard Broekman R.J.H.A.Broekman@uvt.nl    
UU Martin Slabbertje m.slabbertje@uu.nl Saskia Franken s.franken@uu.nl
WUR Peter vd Togt Peter.vanderTogt@wur.nl Peter van Boheemen (vz) Peter.vanBoheemen@wur.nl
TU/e Paul Hofman p.p.m.hofman@tue.nl Nick Veenstra N.Veenstra@tue.nl
RUG Jan Herman Veldkamp j.h.veldkamp@rug.nl Jan Feringa J.Feringa@RUG.NL
TU Twente Gert Jan Boers g.j.h.boers@utwente.nl Lineke Klunder-Roepers d.m.roepers@utwente.nl
RU Nijmegen Thecla Ettema t.ettema@ubn.ru.nl Gerard Bierens g.bierens@ubn.ru.nl
UM Maarten Seegers m.seegers@maastrichtuniversity.nl Frederike Vernimmen f.vernimmen@maastrichtuniversity.nl

Liaison: corno.vromans@tilburguniversity.edu drs. ing. C.A.M. (Corno) Vromans, Tilburg University

Laatst gewijzigd: 10 oktober 2017.

 

UKB - samenwerkingsverband van Nederlandse universiteitsbibliotheken en de Koninklijke Bibliotheek.